Крадіжка ковпачків, номерів, автомобільних емблем

Деякі автолюбителі стикаються з тим, що з капоту та багажника їхньої машини по-варварськи зривають оригінальні емблеми виробника. Особливо це стосується непоширених моделей, які не часто зустрінеш на вулицях міста. Найчастіше це справа рук все тих же «колекціонерів», які не зупиняться ні перед чим, щоб роздобути в свою нелегальну колекцію жадану емблему.

А ось крадіжка автомобільних номерів – це дуже поширена у Києві, Дніпрі, Львові, Харкові та інших містах схема. Спочатку номер крадуть з автомобіля, а потім зв’язуються з власником і пропонують повернути його за грошову винагороду. Найчастіше, в подібній схемі замішана ціла група людей: підлітки і молодь крадуть номерні знаки, а на зв’язок з господарем авто виходять зовсім інші особи.

Багато зловмисників, які крали номери, залишали на лобовому склі автомобіля записки, що повернуть викрадене за гроші і контактний номер телефону. Після того, як автолюбитель зв’язується з ними, йому пропонується поповнити банківську карту на певну суму. Більшість злодіїв, що крадуть номери, дійсно повернули викрадене після викупу, залишаючи інструкції, де забрати держномер.

Чи можна притягти до відповідальності тих, хто краде автомобільні ковпачки, емблеми та номери?

Якщо ви потрапили в таку неприємну ситуацію і від дій правопорушників постраждав ваш автомобіль, не варто думати, що притягнути до відповідальності людину, яка крала емблеми, номерні знаки, ковпачки не вийде. Всі ці дії, вчинені людиною, що досягла віку 14 років, згідно зі статтею 185 КК України класифікується, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка). При цьому мінімальна сума заподіяної шкоди, яка потрапляє під статтю 185 – 227 грн.

Якщо особа не досягла віку 14 років, відповідальність за вчинення злочину в частині відшкодування збитків несуть батьки. Вони будуть змушені виплатити вартість вкрадених ковпачків, емблем або автомобільних номерів. А ще неповнолітнього, який вчинив злочин, ставлять на облік у поліції.

Також згідно з частиною 2 статті 97 КК України передбачає, що до осіб 11 – 14 років, які вчинили правопорушення або злочин, можуть застосовуватися примусові заходи виховного характеру:

  • попередження;
  • обмеження дозвілля;
  • встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього;
  • передача неповнолітнього під нагляд батьків або осіб, які їх замінюють або педагогічного колективу за його згодою.

Яку відповідальність може понести людина старша 14 років, яка скоїла крадіжку ковпачків або номерів?

  • Штраф у розмірі від 1 тисячі до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів громадян.
  • Громадські роботи до 240 годин.
  • Виправні роботи на строк до 2 років.
  • Арешт на термін до 6 місяців.
  • Позбавленням волі на строк до 5 років.

Відзначимо, що прецедентів, коли людей, які крали номери, відправляють за грати, в останні роки стає все більше. У 2017 році крадія держномерів, який діяв у Львівській області та вкрав 16 номерних знаків, засудили до тюремного ув’язнення терміном на 3 роки та 1 місяць. Аналогічні справи у Києві, Дніпрі та інших містах теж закінчувалися справедливим вироком для зловмисників.

Що робити, ви зіткнулися з крадіжкою ковпачків, емблем, номерів? Ні в якому разі не йдіть на поводу у зловмисників і не реагуйте емоційно, намагаючись самостійно розібратися з нахабними підлітками. Покарати тих, хто зазіхнув на ваше майно, заподіяв моральну та матеріальну шкоду, можна, навіть якщо вони неповнолітні. Найкраще, що можна зробити – зателефонувати адвокату у кримінальних справах і домовитися про консультацію

Crime defenders – адвокатська компанія, співробітники якої мають великий позитивний досвід вирішення подібних проблем. Звертаючись за допомогою до нас, ви можете розраховувати на швидке рішення проблеми та на те, що зловмисників буде покарано.

Телефонуйте нам за контактними телефонами (063)675-95-74 та (096)731-67-74 і ми обов’язково надамо вам кваліфіковану правову допомогу! 

Всі поради