Судова практика містить безліч випадків, коли на превеликий жаль держава не в змозі забезпечити належний захист прав та свобод власних громадян, в судах національного рівня.
В таких випадках дієвим інструментом захисту є звернення до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) - міжнародного судового органу, юрисдикція якого поширюється на всі держави-члени, що ратифікували Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, серед яких є і Україна.
ЗаписатисяПредметом скарги можуть бути тільки права й свободи, які гарантуються Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод або її протоколами.
Скарга повинна бути подана не пізніше ніж через 4 місяці після остаточного розгляду питання національним судом. Цей термін відновленню не підлягає.
Для того, щоб скарга була визнана прийнятною по суті, заявник повинен використати всі внутрішньодержавні засоби захисту свого права, і насамперед судові засоби такого захисту. Для України вичерпанням національних засобів правового захисту вважається проходження заявником першої, апеляційної та касаційної судових інстанцій.
Подати скаргу до ЄСПЛ можна національною мовою, однак, подальше спілкування з судом буде проводиться однією з двох офіційних мов: французькою чи англійською.
Загалом, процедура звернення до ЄСПЛ досить складна та має свої нюанси. Це одна з ключових причин, чому необхідно заручитися допомогою адвоката у такій справі.
Розмір гонорару адвоката є досить важливим аспектом і, як правило, встановлюється індивідуально для кожної конкретної справи. Це обумовлено рядом факторів, які включають в себе, але не обмежуються, наступним:
Отож, розмір гонорару адвоката є досить гнучким та індивідуальним у кожній конкретній справі і зазвичай обговорюється під час першої консультації з клієнтом.
Своєчасне звернення за правовою допомогою до адвоката, збереже ваш спокій і суттєво збільшить шанси на позитивне вирішення справи.